Zde Vám představujeme všechny nabízené lekce. 

Samozřejmě můžeme popsat několik stran textu suchou teorií ke každé lekci, nic ale nenahradí osobní zkušenost.

Alespoň základní popis cvičení je u každého obrázku sálové lekce 🙂

Přijďte, vyzkoušejte, zhodnoťte, těšíme se na Vás 🙂

Rezervace – přes odkaz v záložce „rezervace lekcí“ 


Klasický kruhový trénink, kdy polovina lekce probíhá na strojích ve fitku a druhá půlka se odehrává v sále s tréninkovými pomůckami. Lekce není náročná, závaží si volíte sami po konzultaci s instruktorkou, která Vám stanoví správnou techniku a pořadí cviků. Lekci vede dlouholetá instruktorka a lektorka sportovní fakulty. S sebou si vezměte pohodlné oblečení, které Vás nelimituje v pohybu, ručník a lehkou sportovní obuv.

 


Lekce Pilates je založena na používání cvičebních pomůcek, pro přesné zacílení na konkrétní, procvičovanou partii. Tímto cvičením docílíte správného držení těla, rovnoměrného svalového rozvoje, odstranění bolestí zad a celého pohybového aparátu. Lekce není náročná, zátěž pomocí techniky si volíte sami po konzultaci s instruktorkou, která Vám stanoví správnou techniku a pořadí cviků. Lekci vede dlouholetá instruktorka a lektorka sportovní fakulty. S sebou si vezměte pohodlné oblečení, které Vás nelimituje v pohybu, ručník a lehkou sportovní obuv.

 


Power jóga je zjednodušeně řečeno, spojení klasické jógy s aerobními aktivitami. Tímto spojením se získala pohybová aktivita, která odbourává stres a zároveň formuje a zeštíhluje postavu. V Power józe nejde ani tak o dokonalé prodýchání jednotlivých pozic, jako o dynamický a zároveň plynulý přechod z jedné pozice do druhé. Lekcemi Vás provedou instruktorky s více než desetiletou praxí. S sebou si stačí vzít ručník a pohodlné oblečení. Cvičí se na boso jako v klasické józe. Podložky si můžete vzít svoje nebo si je můžete u nás bezplatně zapůjčit – jsou umístěny přímo v sále, kde se cvičí.

 
Tabata je kardiovaskulární trénink, který prokazatelně zlepšuje výkonnost a fitness ve velmi krátkém čase – 14 minut. Cvičení se skládá ze šesti až sedmi 20 sekundových cviků prováděných na 100 %, proložených dobou odpočinku 10 sekund.

 


Intervalový trénink podobný Tabatě, ale více si hrajeme s délkou cvičení ve vysoké zátěži, nízké zátěži a s pauzou mezi tím.
Zásadní výhodou tohoto tréninkového konceptu je to, že ke spalování tuku nedochází pouze při cvičení, ale i po něm. Důvodem, proč dochází k odbourávání tuku i po skončení tréninku, je tzv. efekt EPOC (excess post-exercise oxygen consumption) neboli zvýšená spotřeba kyslíku po tréninku.
Tělo tedy využívá kalorie zhruba o 10 % více i v době necvičení.
Dále HIIT také ovlivňuje mechanismy ve svalových buňkách, které poté umí lépe nakládat s tukem a omezují jeho ukládání.